Wielki Architekt Wszechświata

Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 2013

Ostrzeżeń: 0/10

Pełną parą ruszyły rozgrywki III KLH gr B. W pierwszym spotkaniu otwierającym sezon spotkały się drużyny nietoperzy KSS VESPERO i rastamanów JAH Creation. Te dwie drużyny w swojej historii spotykały się już sześć razy z czego pięciokrotnie wygrywała drużyna Vespero a raz sprawiedliwie podzieliły się punktami.
O 18:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek sezonu i zaczęło się spotkanie oraz wielkie emocje towarzyszące rozgrywkom Krakowskich Lig Halowych.
Mocno rozpoczęli zawodnicy w pomarańczowych koszulkach i szybko zdobyli pierwszą bramkę a na prowadzenie wyprowadził ich wracający po półtora rocznej przerwie Grzegorz Mardyła, który po podaniu w polu karnym przeciwnika obrócił się z piłką zostawiając obrońców za plecami i strzelił technicznie tuż przy słupku.
Przewaga nietoperzy rosła z minuty na minutę a JAH nie potrafił zagrozić bramce Vespero, której bronił będąc w świetnej formie Łukasz Owczarek.
Na przerwę ekipy schodziły przy stanie 2:0. Po przejęciu piłki przez Marcina Pylę ten zbiegł do linii bocznej boiska i posłał mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej gdzie wbiegał Tomasz Kusiak. Ten jednak nie zdążył strzelić a wyręczył go jeden z rastamanów.

Po zmianie połów obie ekipy pokazały swoje drugie oblicza. JAH odrobił stratę dwóch bramek grając agresywnie. Vespero podupadło na siłach i nie umiało zagrać kreatywnie. Wtedy los drużyny wziął w swoje "nogi" Tomasz Sendor. Przeprowadził On samodzielną akcję i podobnie jak przy pierwszej bramce Pyla tak i on zagrał silną piłkę wzdłuż linii bramkowej a nogę dostawił Grzegorz Mardyła zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.
Gdy wszyscy zebrani w hali myśleli, że mecz zakończy się wynikiem 3:2 JAH Creation po rzucie rożnym zdobywa bramkę na 20 s przed końcem meczu.
Tuż po wznowieniu gry faulowany jest Tomasz Sendor i staje przed okazją zdobycia zwycięskiej bramki z przedłużonego rzutu karnego po piątym faulu rastamanów.
Gwizdek sędziego, rozbieg i... poprzeczka! Piłka wraca jeszcze na pole gry ale ani jedna ani druga drużyna nie ma już czasu na kolejną akcję. Syrena i koniec meczu. Wynik na tablicy 3:3, po inauguracyjnym meczu gr B III Ligi.

Skąd: Pomiędzysłupki

"Trzeba zauważyć ze w ekipie gospodarzy zabrakło Pawła Oreckiego co nieznacznie osłabiło ich poczynania ofensywne..."